Metų pradžia dažniausiai asocijuojasi su naujais darbais, naujais tikslais, naujais siekiais. Todėl kiekvienas darbuotojas turėtų (jeigu dar to nepadarė praėjusių metų pabaigoje) susidaryti savo darbinės veiklos planą.
Pirmiausia, darbuotojas turėtų žinoti, kuo jis norėtų būti, kokios karjeros jis siekia. Antra, susirašyti, kokios savybės tokiai pozicijai ar pareigybei reikalingos. Trečia, reikėtų susirašyti, kaip ir kokiais būdais darbuotojas galėtų įgyti reikiamas kompetencijas ar jas pagerinti, nepaisant finansinių apribojimų. Ketvirta, išskirti, kurias kompetencijas reikėtų įgyti greičiausiai. Na ir penktas etapas, reikėtų pasidaryti metinį planą, kada, kaip ir kokias kompetencijas darbuotojas tobulins. Šiame etape reikėtų atsižvelgti ir į finansines galimybes.
Be visa to, darbuotojas, siekiantis kilti karjeros laiptais, turėtų nebijoti iššūkių ir pasinaudoti jam siūlomomis galimybėmis. O svarbiausia, nepamiršti, kad ir koks darbas būtų – nuolatos mokytis ir tobulinti savo gebėjimus.
Dažnai pasitaiko, kad darbuotojai sako: “Jeigu mane paaukštintų…”, “…aš galėčiau…”, “…aš dirbčiau geriau…”, “…aš pasiūlyčiau…” ir pan., tačiau pamirštama, kad darbuotojas pirmiausia turėtų parodyti, pademonstruoti savo gebėjimus, kad įgytų darbdavio pasitikėjimą.
Jeigu darbuotojo darbas dinamiškas ir dažnai tenka atlikti įvairius darbus, rekomenduotina turėti darbo “dienoraštį”, kuriame būtų galima pasižymėti darbuotojo nuomone svarbiausius darbo pasiekimus ar puikiai atliktas užduotis. Ir taip pat reikėtų nepamiršti, kad ir pats darbuotojas gali pradėti pokalbį su darbdaviu dėl paaukštinimo, nes neretai per darbų gausą darbdaviai apie tai net nesusimąsto… Tik reikėtų nepamiršti, kad pokalbiui reikėtų pasiruošti, įvardinti, koks darbuotojo indėlis į organizacijos veiklą, kokias jo turimas kompetencijas būtų galima efektyviau išnaudoti. Nereikėtų bijoti išsakyti darbdaviui ir savo lūkesčių, nes ne visada darbdavys gali nuspėti darbuotojo troškimus.
Kaip bebūtų, reikia atsižvelgti į tai, kad būtų galima padaryti karjerą, turėtų sutapti darbuotojo ir organizacijos tikslai ir galimybės.
Svarbiausia – optimizmas, noras tobulėti ir save realizuoti. Turint šias savybes sėkmė karjeroje – garantuota.