Kiekvienas iš mūsų norėtų dirbti patinkantį darbą. Labai smagu, kuomet lauki tos akimirkos, kai reikės vėl eiti į darbą ir nereikia pirmadieniais dūsauti, kad vėl pirmadienis…
Tam, kad rastume savo svajonių darbą, pirmiausia reikėtų pradėti nuo gyvenimo aprašymo (CV). Atminkite, kad CV – tai Jūsų atspindys. Pirmiausia, įsitikinkite, kad Jūsų CV neliko gramatinių klaidų. Jos tikrai“nepuošia” Jūsų CV . Antra, pasirinkite tinkamą CV formatą ar dizainą. Jeigu Jūs pretenduojate į pareigas, kurios susijusios su administraciniais gebėjimais, kruopštumu, rekomenduojama Europass forma, tačiau jeigu Jūsų pareigos susijusios su kūrybiškumu, galite pasirinkti įdomesnį dizainą, kad užtikrintai atkreiptumėte darbdavio dėmesį. Trečia, nepersistenkite su nuotrauka. Pavyzdžiui, netinka nuotraukos, kurios yra iš vakarėlių. Jūsų nuotrauka turėtų būti oficiali. Jeigu tokios neturite – geriau iš viso nekelkite. Žinoma, jeigu Jūs pretenduojate į kūrybiškas pareigas, nuotrauka taip pat galėtų būti įdomesnė, kad labiau atkreiptumėte į save dėmesį.
Šiuo metu niekur nedirbate ir nestudijuojate? Net ir tokiu atveju būkite aktyvūs ir kryptingai judėkite trokštamos karjeros link. Raskite sau tinkamus mokymus ar skaitykite knygas ir toliau tobulinkite savo gebėjimus. Jeigu Jus riboja biudžetas, galima rasti nemažai nemokamų mokymų ar el. knygų.
Neturite darbinės patirties? Jūs visada turite galimybes tobulėti atlikdami savanoriškus darbus. Savanorystė – tai ne tik savo gebėjimų patikrinimas, tačiau ir mokymasis, turimų žinių pritaikymas, savęs išbandymas, pasitikėjimo ugdymas.
Nepamirškite, kad CV negali būti pildomas paskubomis, jis turi būti išbaigtas. CV turite parodyti, kad esate aktyvus. Galite įrašyti Jūsų skaitytas knygas, lankytus mokymus, atliktus savanoriškus darbus (žinoma, visa tai turi būti tiesiogiai susiję su Jūsų trokštamu darbu).
Kaip bebūtų, ryžtas ir kryptingumas pagrindinės savybės, vedančios sėkmingos karjeros link.