Darbuotojams būtina pailsėti nuo darbo ir atsikvėpti, tarsi iš šono pažvelgti į atliekamus darbus – pailsėjus nemažai dalykų nušvinta naujomis spalvomis ir kai kurie sprendimai pasirodo paprastesni. Tačiau net išėjus atostogų ne kiekvienam pavyksta pailsėti – beveik pusė dirbančiųjų sako dirbantys ar galvojantys apie darbus ir per atostogas.
Dauguma darbuotojų atostogauti eina tuomet, kai pavyksta susiderinti atostogų laiką su kitais kolegomis, galinčiais pavaduoti, kai sumažėja darbų krūvis arba kada išleidžia darbdavys. Vidutiniškai kas penktas darbuotojas apsisprendžia atostogauti tik tada, kai darbų krūvio jau nebegali atlaikyti, atskleidė darbo portalo CVbankas.lt atliktas tyrimas.
Daugiau nei pusei respondentų išeiti atostogų nekyla jokių problemų – darbdaviai juos noriai išleidžia pailsėti. Tačiau trims iš dešimties darbuotojų išsiprašyti atostogų dienų ne taip paprasta, nors jas būna susiderinę iš anksto, o vienam iš dešimties darbuotojų išeiti atostogauti nuolatos problematiška.
Šiek tiek daugiau nei pusė (55 proc.) CVbankas.lt respondentų sako, kad per atostogas nedirba – leidžia sau atsipalaiduoti, atitrūkti, pailsėti ir užsiimti kitais dalykais. Vis dėlto likusiems per atostogas nors ir retai, bet tenka pasidarbuoti.
Dirbančiųjų teigimu, atitrūkti nuo darbų pavyksta pakeitus aplinką – dauguma darbuotojų sako, kad labiausiai pailsi, jei išvyksta poilsiauti į kitas šalis, o jei tenka likti Lietuvoje, stengiasi pakeliauti bent gimtojoje šalyje. Atostogos namuose lengvai atsiriboti nuo darbų leidžia vos 30 proc. darbuotojų – apie 40 proc. namuose likusių atostogautojų vis tiek galvoja apie darbus, dar apie 30 proc. nuo darbinių reikalų atsiriboja itin sunkiai.
CVbankas.lt tyrimas atskleidė, kad po atostogų daugumai darbuotojų nekyla problemų įsivažiuoti į darbus – didžioji dalis respondentų nesunkiai prisitaiko, kad atostogos baigėsi, ir pailsėję kimba į darbus. Darbuotojų teigimu, pirmomis dienomis dar gyvenama atostogų nuotaikomis, o darbai nebūna itin dideli vos sugrįžus, taigi galima pamažu sugrįžti į įprastą ritmą.
Iš respondentų atsakymų matyti, kad lietuviai dažniausiai atostogauja vasarą arba rudenį, rečiausiai – žiemą. Dauguma savo svajonių atostogas sieja su keliavimu užsienio šalyse, dažniausiai – buvimą prie jūros ir negalvojimą apie rūpesčius.
CVbankas.lt informacija