Metams einant į pabaigą, dažniausiai susimąstome, kas buvo nuveikta, kas padaryta, kokie rezultatai buvo pasiekti, ką reikėtų keisti kitais metais. O juk personalas vienas svarbiausių išteklių bet kokioje organizacijoje. Galbūt reikėtų dirbantiems organizacijos darbuotojams kažką pasakyti, įvertinti jų darbą, apdovanoti? Visa tai ir dar daugiau vyksta metinio darbuotojų vertinimo metu.
Priklausomai nuo organizacijoje įsigaliojusios tvarkos, vienose metinis darbuotojų vertinimas vykdomas baigiantis kalendoriniams metams, kitose – tuomet, kai darbuotojas išdirba vienerius metus nuo įsidarbinimo datos.
Norint, kad darbuotojų vertinimas atneštų realios naudos organizacijai, reikia žinoti tam tikras taisykles. Pateiksime pagrindines.
Metiniam darbutojų vertinimui reikia pasiruošti!
Pokalbio metu reikėtų pateikti ne tik konstruktyvią kritiką, bet ir identifikuoti darbuotojo stipriąsias puses bei nepamiršti jo už parodytus gerus rezultatus pagirti. Darbuotojas turi jausti, kad jam pateikiama informacija yra teisinga, todėl nereikėtų “perlenkti lazdos” perteikiant tiek teigiamą, tiek neigiamą informaciją.
Metiniam darbuotojų vertinimui turėtų ruoštis ir pats darbuotojas!
Pats darbuotojas turėtų pateikti savo metų rezultatus. Gabūt jo vadovas nepastebėjo reikšmingų darbuotojo rezultatų, o galbūt pristatant darbo rezultatus darbuotojas tiesiogiai ar netiesiogiai pateiks ir darbo optimizavimo sprendimų. Juk paties darbo specifiką geriausiai žino tik pats darbuotojas.
Metinio darbuotojų vertinimo metu grįžtamąjį ryšį turėtų gauti ne tik darbuotojas, bet ir vadovas
Metinis darbuotojų vertinimas neturėtų tapti vadovo monologu. Tai turėtų būti konstruktyvus dialogas tarp darbuotojo ir vadovo. Daugelio personalo vadybos specialistų nuomone, per metinį darbuotojų vertinimą darbuotojas turėtų kalbėti didžiąją dalį jam skirto laiko. Tuo tapu vadovas turėtų mokėti išklausyti, ką sako darbuotojas ir kartu rasti geriausiaus sprendimus organizacijai.
Kaip pasiruošti metiniam darbuotojų vertinimui, kaip jį vykdyti ir kaip padaryti, kad darbuotojų vertinimas būtų efektyvus, galima sužinoti kursuose „Metinis darbuotojų vertinimas“ (www.mokymaiPRO.lt).