Atlyginimas domina bene kiekvieną darbo ieškantįjį ar dirbantįjį, bet darbdaviai pačiame darbo skelbime ne visada nurodo, kokį atlygį siūlo darbuotojui. Kai kurių sričių darbuotojų ieškantys darbdaviai atlyginimą įvardija daug dažniau nei kiti, o apskritai konkrečią atlyginimo sumą darbuotojai šiuo metu gali matyti maždaug kas ketvirtame darbo skelbime, rodo darbo portalo CVbankas.lt statistika.
Kokiems darbuotojams skelbime dažniausiai įvardijami siūlomi atlyginimai?
Darbdaviai konkrečius atlyginimus darbo skelbimuose dažniausiai įvardija, ieškodami nekilnojamojo turto tarpininkavimo specialistų. Šios srities darbas specifinis – darbo užmokestis didžiąja dalimi priklauso nuo darbuotojo pasiektų rezultatų, todėl uždirbamas atlyginimas gali būti nuo keleto šimtų iki kelių tūkstančių eurų per mėnesį. Darbdaviai tai ir atskleidžia darbo skelbimuose. Konkurencija dėl darbuotojų šioje srityje yra gana didelė, o patrauklaus atlyginimo galimybė yra svarbus aspektas pritraukiant darbuotojus.
Žemės ūkis ar žuvininkystė yra tos sritys, kai darbdaviai skelbimuose taip pat itin dažnai nurodo, kokį atlygį darbuotojams siūlo. Didelės dalies darbuotojų ieškoma dirbti užsienyje, o užsienyje darbą siūlantys darbdaviai kur kas dažniau nurodo atlyginimo informaciją darbo skelbimuose. nei ieškantys darbuotojų Lietuvoje. CVbankas.lt skelbimų duomenys rodo, kad vidutiniškai 44 proc. darbo užsienyje skelbimų atlyginimas nurodomas konkrečiai.
Net 43 proc. darbo skelbimų konkrečiai įvardijamas atlyginimas vairuotojams, panaši situacija ir statybos srityje (apie 42 proc. skelbimų).
Ieškant dizaino ir architektūros, žiniasklaidos ir viešųjų ryšių, maisto gamybos sričių darbuotojų, atlyginimas konkrečiai įvardijamas maždaug trečdalyje darbo skelbimų.
Pateikiame visų kategorijų sąrašą pagal tai, kiek procentų skelbimų pateikiamas siūlomas atlyginimas.
Kokių sričių darbuotojai rečiausiai skelbime mato, koks atlygis jiems siūlomas?
Atlyginimą atskleisti skelbime mažiausiai linkę draudimo srities darbuotojų ieškantys darbdaviai (vos 5 proc. skelbimų). Tik šiek tiek dažniau atlyginimą nurodo ir personalo valdymo (7 proc.) bei pirkimų/tiekimo (10 proc.) specialistų ieškantys darbdaviai. Apskaitos/finansų/audito, eksporto sričių specialistai tik šiek tiek daugiau nei dešimtadalyje (13 proc.) skelbimų randa nurodytus siūlomus atlyginimus.
Įdomu pastebėti, kad informacinių technologijų srities skelbimuose atlyginimai nurodomi rečiau nei vidutiniškai (tik 21 proc. skelbimų), nors darbdaviai neretai skundžiasi, jog sunku pritraukti šios srities darbuotojus.
CVbankas.lt vadovas Tomas Toleikis pastebi, kad darbdaviai kartais vengia nurodyti siūlomus atlyginimus dėl kelių priežasčių. Pavyzdžiui, kai kurie nėra įsitikinę, kokio lygio darbuotojo ieško (gali priimti labiau patyrusį už didesnį atlyginimą arba atvirkščiai), arba atlyginimų dydis įmonėje nėra viešas ir darbdavys nenori, kad kiti darbuotojai sužinotų, kiek siūloma naujam komandos nariui.
Atlyginimas skelbime – tinkamesni kandidatai bei patrauklesnis darbo skelbimas
Vis dėlto darbuotojui siūlomo atlyginimo sumą ar jo intervalą nurodyti darbo skelbime verta. T. Toleikio teigimu, nurodant patrauklų atlyginimą, darbo skelbimas sulaukia daug daugiau dėmesio bei kandidatų, sudaromas geresnis darbdavio įvaizdis. Taip pat ir kandidatai būna tikslesni – kandidatuoja tie, kuriems priimtinas siūlomas atlyginimas. Taip sutaupoma laiko, kuris būtų sugaištas dėl kandidato lūkesčių ir darbdavio galimybių skirtumo.
CVbankas.lt informacija