Ar žinote, kad socialiniai tinklai gali būti skirti ne tik bendravimui ar smagiam laisvalaikio praleidimui, bet ir darbo paieškoms? Galite didžiuotis nepriekaištingu gyvenimo aprašymu, tačiau nesulaukiate pakvietimo į darbo pokalbį? Pirmiausia, patikrinkite kokią informaciją apie save pateikiate internete! Tokie socialiniai puslapiai kaip Facebook, Twitter, LinkedIn suteikia darbdaviams galimybę geriau pažinti kandidatą ir suprasti, kas jį domina. Pasinaudokite darbdavių smalsumu ir paverskite savo paskyrą reklama!
Pirmas darbas kurį privalote padaryti – tai paslėpti visas vakarėlių ir atostogų nuotraukas, dviprasmiškus įrašus. Ištrinkite viską, kas apie Jus gali sudaryti prastą nuomonę. Nepamirškite ir savo draugų profilių, galbūt esate pažymėtas nuotraukoje, kurią įkėlė Jūsų draugas, o jos tikrai nenorite rodyti potencialiam darbdaviui. Žinoma, darbdavys pamatęs keletą kompromituojančių nuotraukų Jūsų kandidatūros galbūt ir neatmes, tačiau tai sumažins Jūsų pranašumą prieš kitus kandidatus. Paskyroje atskleiskite pačius geriausius savo bruožus, kurie gali būti panaudoti profesinėje srityje, išsamiai aprašykite darbo patirtį, naudokite dalykinius terminus. Be abejo, pasirinkite profesionaliai atrodančią profilio nuotrauką. Jeigu dar neturite, susikurkite LinkedIn paskyrą, kuri suteikia galimybę bendrauti ne tik su pažįstamais, bet ir su žmonėmis, kurie jau dirba Jus dominčioje srityje.
Atminkite, kad tik profilio turėjimas arba nuolatiniai įrašai „noriu darbo, kas gali padėti?“ naudos tikrai neatneš. Susiraskite Jus dominančių kompanijų profilius, taip pirmasis sužinosite apie darbo pozicijas įmonėje bei galėsite pasikonsultuoti su ten dirbančiais žmonėmis. Būkite aktyvus: dalinkitės savo patirtimi, diskutuokite, sekite naujienas, domėkitės siūlomomis pozicijomis bei karjeros galimybėmis. LinkedIn paskyroje galite pildyti ir darbo paieškų žurnalą ar rašyti internetinį dienoraštį. Kiekvienas atnaujinimas bus matomas ir visiems Jūsų kontaktams. Twitter įrankis Twellow padeda surasti išsamesnę informaciją apie žmones, kurie nėra Jūsų draugų rate, todėl įvedę įmonės pavadinimą rasite ir žmones, kurie ten dirba. Žmonėms kurie iš tiesų gali Jums padėti, išsiųskite asmeninę žinutę, trumpai papasakokite, kokio darbo ieškote ir kokios praktikos turite, glaustai paaiškinkite savo susidomėjimą. Jei draugai ir pažįstami žinos, kad ieškote darbo, tai tikrai pagalvos apie Jus, jei jų įmonėje atsirastų pozicija, kuriai būtumėte tinkamas. Tačiau būkite labai atsargus! Nebūkite įkyrus, neskelbkite to, ko nenorėtumėte, kad žinotų Jūsų darbdavys ir nerašykite to, ko negalėtumėte pasakyti į akis.
Jau turintiems darbą, taip pat, nereikėtų atsainiai žiūrėti į savo socialinių tinklų profilius. Nurodydami savo paskyroje darbdavį tampate jo įvaizdžio dalimi, todėl darbdavys turi teisę reikalauti atitinkamo elgesio, o nepaisant šio reikalavimo Jūsų karjeros galimybės sumenksta. Bet kokios informacijos, susijusios su organizacija, skelbimą darbdavys gali vertinti neigiamai. Prieš darant tokius žingsnius vertėtų įsitikinti, kad darbdavys tam neprieštarauja, arba atitinkamai pasirinkti socialinio tinklo privatumo nustatymus, kad ši informacija darbdavio nepasiektų.
Socialiniai tinklai tapo mūsų kasdienybe, tačiau nepamirškite, kad jie skirti ne tik bendrauti, bet ir gali padėti siekiant karjeros. Jums tik reikia tinkamai pasinaudoti jų teikiamomis galimybėmis!
Parengė: Dovilė Vitienė
Ačiū! Buvo įdomu paskaityti.