Aplinkosauginės problemos tapo vienu iš svarbiausių iššūkių, kuriam skiriamas didžiausias dėmesys visoje Europoje, rengiamos įvairios priemonės bent šiek tiek sušvelninti pasekmes. Tad normalu, kad vis daugiau įmonių palankiau vertina ir į veiklą integruoja darnaus vystymosi tikslų taikymą organizacijoje. Pasak L. Jatautės ir Ž. Stankevičiūtės (2020), žvelgiant iš organizacijų vadybos prizmės, draugiškas aplinkai elgesys laikomas vienu esminių veiksnių, lemiančių organizacijų vystymosi raidą ir sėkmę dabartinėje darbo rinkoje bei verslo aplinkoje.
Be abejo, siekiant, kad darbuotojai jau būtų sąmoningi ir tausojantys aplinką, būtina pasitelkti inovatyvias priemones kiek įmonama anksčiau.
Erasmus+ „Papildytoji realybė aplinkosaugos švietime“ projektas yra naujas ir neįprastas būdas, pasitelkiant papildytąją realybę, kaip edukacijos priemonę jaunimui, kad pastaroji būtų šiems įdomi, interaktyvi, įtraukianti ir informatyvi. Šis projektas ir jo pristatomos priemonės leidžia edukatoriams mokyti jaunimą apie ekologiją ir tvarų gyvenimą per interaktyvią mediją, pasinaudojant savo išmaniaisiais telefonais.
Kartu su partneriais iš Latvijos ir Estijos, siekdami interaktyvios edukacijos, kuri yra pritaikyta šiuolaikiniams jaunuoliams, kurie dažnai būna paskendę savo telefone, sukūrė pagrindinius produktus ir patrauklų mokymosi būdą – 15 interaktyvių plakatų ir papildytosios realybės programėlė su kuria reikia skanuoti plakatus. Šis nauja priemonė, prisitaikanti prie jaunimo gyvenimo, padės labiau įsigilinti į įvairias ekologijos problemas ir į sprendimus kaip reikia keisti blogus įpročius.
Tam, kad būtų paskatintas šio projekto plakatų įtraukimas į kasdieninį jaunimo švietimo procesą, buvo organizuoti du renginiai skirti jaunimo edukatoriams ir jaunimui, o renginiuose dalyvavo pranešėjai: Giedrius Bučas („Kūrybos kampas 360”), Austė Juozapaitytė („Žalio gyvo“), Justina Vyšniauskaitė (mobiliosios programėlės „Ailuna“ atstovė), Milda Koženiauskaitė („Žinių kodas“), kurie pristatė įvairias tvarumo, ekologijos, aplinkosaugos temas, skatindami dalyvius keisti savo įpročius norint turėti švarią aplinką ir suprasti, kaip kiekvienas iš mūsų galime prisidėti prie žalesnės aplinkos kūrimo.
Erasmus+ projektu „Papildytoji realybė aplinkosaugos švietime“ norima įtraukti naująsias technologijas tvarumo ir ekologijos į jaunimo edukaciją bei skatinti norą domėtis šiomis temomis per patrauklią ir šiuolaikišką technologijų prizmę.
Susidomėję dalyviai galės laisvai naudoti plakatus edukacijai praplėsti savo akiratį, o su jaunimu dirbantys darbuotojai galės išmaniau mokyti jaunimą naudodami papildytosios realybės plakatus, kurie leis kurti teigiamą pokytį ne tik jaunimui, bet ir aplinkai.
Tikime, kad interaktyvūs plakatai prisidės prie to, kad būsimi darbuotojai bus sumanūs, sąmoningi ir draugiški aplinkai!
Interaktyvius elektroninius plakatus galima rasti čia:
http://www.inovacijubiuras.lt/lt/aree-plakatai/