Vidutiniškai pusė darbuotojų sako, kad darbe dažnai pasitaiko atvejų, kai neišeina ar nesinori dirbti. Tuomet vieni vis dėlto bando nusiteikti dirbti, kiti nesuka galvos ir užsiima pašaliniais reikalais. Sunkiausios savaitės dienos – pirmadienis ir penktadienis, o dienos metu daugumai sunkiausia po pietų – kai papietavus sunku susikoncentruoti į darbą.
Pirmadieniai ir penktadieniai – sunkiausios darbo dienos
Sunkumas ar negalėjimas susikaupti ir dirbti labiausiai susijęs su didžiausiu darbo krūviu. Dienos, kai darbo daugiausia, darbuotojams yra pačios sunkiausios – tai pirmadieniai ir penktadieniai, atskleidė darbo portalo CVbankas.lt atliktas tyrimas. Ši tendencija nepakito per paskutinius dvejus metus, rodo analogiško prieš dvejus metus portalo CVbankas.lt atlikto tyrimo rezultatai. Darbuotojų teigimu, lengviausia darbuotis antradienį ir trečiadienį.
Nedarbingiausi jaučiasi iškart po pietų
Daugiau kaip 40 proc. CVbankas.lt tyrimo dalyvių jaučiasi nedarbingiausi iškart po pietų – jų nuomone, pavalgius sunku susikoncentruoti į darbą. Trečdalis skaičiuoja, kad nedarbingiausias jų laikas darbo pabaigoje – jaučiamas nuovargis, sunkumas susikaupti. Vidutiniškai po 25 proc. respondentų jaučia didžiausią nusiteikimo dirbti stoką iš pat ryto, kai tik ateina į darbą, arba praėjus kelioms valandoms po pietų, kai suima miegas ir norisi nusnūsti. Vos keli procentai darbuotojų visą dieną jaučiasi darbingi.
Socialiniai tinklai – darbo laiką užpildanti naujovė
Jausdamiesi nedarbingi, dauguma darbuotojų naršo socialiniuose tinkluose (apie 65 proc. respondentų), skaito naujienas (49 proc.), geria kavą ar arbatą (49 proc.), plepa su kolegomis (36 proc.). Kas penktas pripažįsta, kad tokiais atvejais tiesiog sėdi, nieko neveikia ir tingi, mažesnė dalis tyrime dalyvavusiųjų išeina pasivaikščioti ar žaidžia žaidimus.
Per paskutinius porą metų ši statistika šiek tiek pakito: šiuo metu pagrindinė pašalinė veikla darbo metu tapo naršymas įvairiuose socialiniuose tinkluose, anksčiau pagrindinis būdas praleisti darbe laiką, kai nesinori ar neišeina dirbti, buvo naujienų skaitymas.
Gera atmosfera ir įdomus darbas labiausiai skatina darbingumą
Paklausti, dėl kokių priežasčių gali jaustis nedarbingi, dauguma darbuotojų tai linkę sieti su nuovargiu, motyvacijos stoka, asmeninėmis problemomis, kurios atitrauktų nuo darbo reikalų, ar erzinančiais kolegomis.
Darbuotojų teigimu, didžiausios įtakos darbingumui turi gera atmosfera darbe ir pats darbo pobūdis – kad darbas būtų įdomus ir prasmingas (daugiau kaip po 70 proc. portalo CVbankas.lt respondentų). Pusės dirbančiųjų nuomone, didelės įtakos turi teisingas darbo ir poilsio planavimas, 40 proc. mano, kad pakanka suplanuoti tik pačius darbus ir tinkamai juos paskirstyti. Likusiems svarbu ir fizinis aktyvumas bei tinkama mityba (daugiau kaip po 20 proc. respondentų).
CVbankas.lt informacija